„Egy vízcseppben a világ”

in Emberi Erőforrások Minisztériuma – Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, nagycserkeszi Mikszáth Kálmán Általános Iskola, Nemzeti Tehetség program, TEMI Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház, „Egy vízcseppben a világ”, Oktatás

„Egy vízcseppben a világ”

Kiállítással zárta egy éves tehetséggondozó programját a TEMI Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház. A programban a nagycserkeszi Mikszáth Kálmán Általános Iskolából több mint 20 tehetséges, hátrányos helyzetű kisdiák vehetett részt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mint Szegedi Sándor, a projekt szakmai vezetője elmondta, a tehetséggondozó programot, mely 2016 októbere és 2017. júniusa között zajlott, az Emberi Erőforrások Minisztériuma – Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta, a Nemzeti Tehetség program keretében.  Címe: „Egy vízcseppben a világ”. Az iskola pedagógusaival közösen természetismereti, kézműves és matematikai műhelyeket szerveztek az érdeklődő diákoknak. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A foglalkozásokon a gyerekek nagy örömmel és várakozással vettek részt. Fejlődött természettudományos gondolkodásuk, javultak kognitív képességeik, és ezzel együtt tanulmányi eredményeik is. A foglalkozások során  átélték az önálló, kreatív ismeretszerzés örömét, illetve fejlődött szépérzékük, alkotó képességeik. A foglalkozásokon a tehetséges tanulók motivációt kaptak a hagyományos életforma, és a természeti környezet, az élővilág, az állatok, a növények, a geológiai formák, a kulturális-történeti emlékek tiszteletére, az egységes természetszemléletre. A terepmunka és a kézműves foglalkozások során a szűkebb szülőföld értékeinek megismerése, hagyományaik tisztelete is mindig előkerült. A gyerekek megismerkedtek az őket körülvevő  természettel és a természetben összhangban élő emberek, a hagyományos falusi paraszti kultúra értékeivel, és ezzel is erősödött a szülőföldhöz, a nemzeti, kulturális hagyományokhoz történő érzelmi kapcsolódás.


A szakmai vezető elmondta, az egy éves munka olyan képességek és érdeklődési irányok fejlesztését irányozta elő, amely a természettel harmóniában élő, annak egyes elemeit gondoskodva, ápolva, védve saját céljaira felhasználó személyiség kialakítását segítette, aki felelősséget érez saját környezetéért, az élő és élettelen természeti értékekért.


A tanulók a program végén a Sóstói Múzeumfaluban, illetve az Állatparkban voltak tanulmányi kiránduláson, amely nagy élmény volt a számukra.




A program végeztével, kiállításon mutatták be a pedagógusok és a tanulók a legszebb fényképeket, illetve az elkészített kézműves tárgyakat. A fényképekből 54  példányban színes kiadvány is készült.


A kiállítás megtekinthető 2017.06.28. és 07.17. között, péntek kivételével minden hétköznap, 8-16 óra között, a Rákóczi u. 18-20. sz. alatt.


Nézzük meg a képeket! Érdemes!