Népművészeti és természetvédelmi tehetséggondozás NAGYCSERKESZEN

in kisebbség, Nagycserkesz, tehetséggondozás, TEMI Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház, Hírek

Nemrégiben fejeződött be a TEMI Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház Alapítványa által szervezett "Népművészeti és természetismereti komplex tehetséggondozás hátrányos helyzetű roma gyerekek számára" című projekt, amit a Miniszterelnökség és a Nemzeti Tehetség Program támogatott.

Mint Szegedi Sándor, az Alapítvány programvezetője kérdésünkre elmondta, ebben a projektben nagycserkeszi, hátrányos helyzetű tanulók vettek részt. A projekt célja volt a hátrányos helyzetű, roma tanulók körében tehetséggondozó műhelyek működtetése 1 éves időtávban, a természetismeret, környezet - és természetvédelem, tájismeret, valamint a népi iparművészetek, a kézművesség területén.

A programvezető elmondta, hogy a tanulók a foglalkozásokon élményalapú tanulási módszerekkel ismerték meg környezetük és a tágabb szülőföld élő és élettelen környezetét, részt vettek külső szakemberek bevonásával madárvédelmi és természetvédelmi foglalkozásokon, elsajátították a természetfotózás alapjait, megismerkedtek a helymeghatározás, navigáció analóg és digitális módszereivel. A népművészeti hagyományőrző kézműves foglalkozásokon hagyományos anyagokból készítettek esztétikus dísz és használati tárgyakat, Ádám György fafaragó népművész és Molnár Ibolya festőművész foglalkozásain pedig tovább bővíthették és fejleszthették művészi, és kreatív képességeiket.

A program része volt egy-egy napos tanulmányutakon való részvétel, amikor is a gyerekek a nyíregyházi Állatparkba, és a Sóstói Múzeumfaluba látogattak és vehettek részt foglalkozásokon.


A tanulók által készített fotókból és kézműves tárgyakból kiállítást rendeztek valamit fotókönyvet is megjelentettek.

A program fényképei: 

A természetismereti műhely fotói

A népművészeti műhely fotói

Kiállítás és kiadvány fotói